AĞRI DİYADİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU
2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU

 

T.C 

AĞRI VALİLİĞİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

EK-DERS ÜCRET KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN VE VEKİL ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

 

İlçemiz ve Merkez İlçeye  bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Madde doğrultusunda; vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere;Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2017(KPSS-P 121) Beden Eğitimi (BESYO), Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu, İlahiyat Fakültesi Mezunu olanlar ise (P-10)alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

 

Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

 1-Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İlahiyat  Fakültesi, (BESYO), Müzik, Görsel Sanatlar ve Felsefe Grubu mezunu olanlar, 

            2-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarihli ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

 3-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır

 4-Görev alacak olan öğretmenlerin mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır. 

  5-Görev verilip göreve gitmeyenlerin sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir. 

Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

6-Vekil öğretmenlik için sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup, alan puan sıralaması doğrultusunda; asker ve ücretsiz izne ayrılan köy öğretmenlerin yerine ihtiyaca göre kura çekilecektir.

7-Başvurular 05-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında başvurular sistem üzerinde alınacaktır. Başvuruları onaylamak için istenilen belgeler müdürlüğümüz atama şubesine teslim edilecektir.

8-Başvuru sahiplerinin güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra, KPSS Puan üstünlüğüne göre görevlendirmeleri yapılacaktır. 

Ön lisans mezunları ve yukarıda belirtilen Fakülte mezunları dışında, diğer Fakülte mezunlarının müracaatları alınmayacaktır. İhtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.

3- Formasyon belgesi (var ise).

4- KPSS Sonuç Belgesi         

5- Sabıka Kaydı

6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

 

 

 

                       Yakup TURAN

                      İl  Milli Eğitim Müdürü 

 

 

 

 NOT: Başvurunuzun geçerli olması için mutlaka belirtilen evraklarla birlikte başvurunuzu İlÇE Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine onaylatmanız gerekmektedir.  

BAŞVURU İÇİN AŞAĞIDAK,İ LİNKİ TIKLAYINIZ

 

http://agri.meb.gov.tr/ucretliBasvuru/ucretliBasvuru/ucretliBasvuru.html

Fatih Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Caddesi Diyadin / AĞRI - 0472 511 23 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.